Будь-яка речовина, ліки або травма головного мозку, що негативно впливають на час реакції, рухи очей або розширення зіниць, можуть вплинути на розуміння, поведінку очей і когнітивне навантаження. Наприклад, краще не перевіряти людину в стані алкогольного сп’яніння.
Щоб виключити такі випадки, перед початком перевірки опитуваний проходить два діагностичні тести, які є частиною процесу тестування EyeDetect. Ці тести дозволяють експерту впевнитися, що опитуваний має нормальні реакції зіниць і демонструє зміни, відповідні когнітивному навантаженню під час тестування – тобто що людина придатна до тестування на EyeDetect. Лише після цього опитуваний починає відповідати на запитання, які були визначені для перевірки. Якщо експерт бачить будь-які порушення в нормальному функціонуванні зіниць, то перевірка не проводиться.
Разом з тим, EyeDetect показує достовірні результати в тестуванні людей із синдромом дефіциту уваги, посттравматичним стресовим розладом, тривожним розладом і високофункціональним синдромом Аспергера.
EyeDetect також успішний під час тестування вагітних або інших осіб, які мають серцеву аритмію чи пов’язані з нею проблеми, а також астму або пов’язані з нею респіраторні захворювання.
EyeDetect використовувався для успішного тестування тих, хто приймає антидепресанти та ліки проти тривожності.