Поліграф
EyeDetect

Поліграф EyeDetect – використовує технологію, яка точно розпізнає брехню, аналізуючи рухи очей. Її застосовано в детекторі брехні нового покоління, що протягом 30-хвилинних тестів вимірює мимовільні зміни окорухових реакцій. Цей перший у світі автоматизований поліграф утілює найновіший етап еволюції у сфері детекторів брехні. На відміну від класичного поліграфа, перевірка людини за допомогою EyeDetect проводиться та оцінюється комп’ютерним алгоритмом, а не екзаменатором, тому цей спосіб наразі має найвищу надійність.

01
Переваги EyeDetect.

Неупередженість – обладнання EyeDetect виконує тестування, а розширений алгоритм надійно аналізує та оцінює дані тесту. Натомість традиційний тест на поліграфі оцінюється людиною, яка може припуститися помилки.

Точність – протокол тестування поєднує в одному тесті вимірювання та реєстрацію фізіологічних змін (як традиційний поліграф), а також окорухових показників (технологія EyeDetect), значно збільшуючи кількість діагностичних показників, що використовуються для оцінки достовірності інформації, яку надав опитуваний.

Менш нав’язливий – EyeDetect не використовує найбільш незручний датчик поліграфа (манжету для артеріального тиску), замінюючи його двома маленькими датчиками на зап’ястку.

Швидкість – тестування триває 60 хв або менше, тому опитуваний менше втомлюється й витрачає менше особистого часу на перевірку. За той самий час можна перевірити більше людей, порівняно з класичним поліграфом. Швидкий аналіз результатів дає можливість замовнику без зволікань прийняти управлінське рішення та мінімізувати ризики, що пов’язані з його бізнесом.

02
Чим відрізняється EyeDetect від EyeDetect+?

У 2014 році компанія Converus вперше анонсувала технологію EyeDetect, яка за допомогою пристрою EyeTracker (відстежує окорухові реакції: зміну діаметра зіниць, рухи очей, кліпання повіками, фіксацію погляду тощо) та спеціального комп’ютерного алгоритму оцінює відповіді опитуваного як правдиві чи оманливі. У 2020 році компанія Converus випускає EyeDetect+ 1.0, що поєднує в собі стандартне обладнання EyeDetect і пристрій (Physio Tracker), який зчитує фізіологічні показники людини. Тепер EyeDetect+ 1.0 оцінює відповіді опитуваного не лише за допомогою аналізу мимовільних змін окорухових реакцій, а й відстежуючи та записуючи фізіологічні реакції (електродермальну активність та серцево-судинні показники), як це робить класичний поліграф. У 2021 виходить найбільш сучасна версія EyeDetect+2.0, до якої додали датчики аналізу дихальної активності та фіксації рухів тіла. Наразі компанія VERIFY використовує для оцінки достовірності інформації останню версію поліграфа EyeDetect+ 2.0, що істотно підвищує надійність і достовірність результатів перевірки.

03
Яке основне призначення EyeDetect?

EyeDetect використовується для перевірки кандидатів на роботу й періодичного тестування співробітників. Також його можна використовувати для службових перевірок за фактом виявлення конкретного правопорушення або підозри в причетності до нього. Згідно з нашою практикою,найчастіше виникає потреба визначити причетність людини до крадіжок матеріальних цінностей, шахрайства, передачі конфіденційної інформації стороннім особам, відмивання грошей, хабарництва, уживання наркотиків,викрадення особистих даних, насильницьких злочинів, зв’язків зі злочинними угрупованнями, отримання неправомірної вигоди на роботі та інше.Державні структури можуть замовляти тестування на EyeDetect для перевірки біженців і заявників на візу,особливо з метою ідентифікації тих, хто має зв’язки з тероризмом. Його можна використовувати для перевірки умовно-достроково звільнених і правопорушників, а також інших осіб, які можуть становити загрозу для суспільства.

04
Наскільки точний поліграф EyeDetect?

Згідно з останніми дослідженнями, опублікованими в наукових виданнях, на кожні 100 винних або 100 невинних перевірених людей EyeDetect точно класифікує 88 людей у скринінгових перевірках (політематична перевірка) та 90 людей у діагностичних перевірках (перевірка на причетність до однієї події). Це означає, що поліграф EyeDetect неправильно класифікує 12 із 100 осіб у скринінгових тестах і 10 зі 100 в діагностичних тестах.

05
Якими науковими дослідженнями підтверджується точність EyeDetect і EyeDetect+?

Наукова команда Converus під керівництвом доктора Джона Кірчера опублікувала 19 статей і звітів про технологію, що лежить в основі EyeDetect. У дослідженні EyeDetect називають тестом окорухового обману (ODT). Наразі є 10 рецензованих наукових статей про EyeDetect. Ознайомитись із підсумками досліджень (включаючи рецензовані статті), можна за посиланням:https://converus.com/wp-content/uploads/2021/07/EyeDetect-Research-Summary.pdf

06
Як відбувається перевірка на поліграфі EyeDetect?

Опитуваний читає запитання на моніторі та за допомогою комп’ютерної миші зазначає «правда/неправда». У цей час за допомогою інфрачервоної камери та пристрою для відстежування фізіологічних реакцій записуються поведінка очей, показники серцево-судинної діяльності, електрична провідність шкіри, дихальна та рухова активності. Після завершення тесту ці дані завантажуються на захищений вебсервер для аналізу комп’ютерним алгоритмом.

07
Скільки часу триває перевірка на EyeDetect і EyeDetect+?

Перевірка на EyeDetect триває від 20 до 40 хв. Іще 10 хв потрібні для попереднього інструктажу опитуваного.

Перевірка на EyeDetect+ орієнтовно триває до 60 хв. Інструктаж опитуваного триває 10 хв.

В обох випадках звіт за результатом перевірки буде доступним менше, ніж за 5 хв.

08
Чи можливо обдурити EyeDetect?

Коли людина вигадує історію для прикриття, активність її мозку зростає внаслідок так званого когнітивного навантаження. Якщо людина здатна створити історію, не посилюючи мозкової активності, її показники на детекторі будуть менш підозрілими. Загалом же очі поза свідомим контролем реагують на збільшення когнітивного навантаження, тому EyeDetect має вищий рівень точності, порівняно з усіма іншими рішеннями для виявлення брехні, які є на ринку.

09
Чи впливають наркотики, алкоголь або травми головного мозку на перевірку EyeDetect абоEyeDetect+?

Будь-яка речовина, ліки або травма головного мозку, що негативно впливають на час реакції, рухи очей або розширення зіниць, можуть вплинути на розуміння, поведінку очей і когнітивне навантаження. Наприклад, краще не перевіряти людину в стані алкогольного сп’яніння.

Щоб виключити такі випадки, перед початком перевірки опитуваний проходить два діагностичні тести, які є частиною процесу тестування EyeDetect. Ці тести дозволяють експерту впевнитися, що опитуваний має нормальні реакції зіниць і демонструє зміни, відповідні когнітивному навантаженню під час тестування – тобто що людина придатна до тестування на EyeDetect. Лише після цього опитуваний починає відповідати на запитання, які були визначені для перевірки. Якщо експерт бачить будь-які порушення в нормальному функціонуванні зіниць, то перевірка не проводиться.

Разом з тим, EyeDetect показує достовірні результати в тестуванні людей із синдромом дефіциту уваги, посттравматичним стресовим розладом, тривожним розладом і високофункціональним синдромом Аспергера.

EyeDetect також успішний під час тестування вагітних або інших осіб, які мають серцеву аритмію чи пов’язані з нею проблеми, а також астму або пов’язані з нею респіраторні захворювання.

EyeDetect використовувався для успішного тестування тих, хто приймає антидепресанти та ліки проти тривожності.

10
Чи можна поєднувати EyeDetect і поліграф?

Якщо EyeDetect і класичний поліграф використовуються разом, імовірність помилки значно зменшується. Послідовне використання двох незалежних тестів, що вимірюють різні фізіологічні зміни, значно підвищує достовірність результатів перевірки. Спільне використання цих технологій дозволяє досягти рівня точності близько 97-99%.

EyeDetect, перш за все, вимірює фізіологічні прояви когнітивних процесів, а поліграф – емоційних реакцій. Отже, результати цих тестів відносно незалежні та взаємно доповнюють інформацію про правдивість досліджуваного.

ЗАМОВИТИ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЕКСПЕРТА